Google ADS Danışmanlığı

Google ADS reklamlarınızı doğru bir şekilde yönetmek, doğru stratejileri oluşturmak ve bunları düzenli olarak izlemek, reklamlarınızdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacaktır. Bu konuda Google ADS danışmanlığı konusunda destek almak son derece faydalı olacaktır.

Google ADS Nedir?

Google ADS,  çeşitli sektörlerde anahtar kelimeleri için verilen teklifler ile web sitelerinin Google aramalarında para karşılığı üst sıralara çıkmasını sağlayan bir reklam türüdür. Google ADS danışmanlığı ayrıca arama ağı, görüntülü reklam ağı, video reklam, alışveriş reklamı gibi reklam türleri sağlar. Bu reklam türlerinin her birinin kendi uygulama yöntemi, ayrıntıları, izleme ve ayar yöntemleri ve reklamı yüklemek için eklenmesi gereken öğeler vardır.

ADS’de bunların hepsinin ayrı ayrı ele alınması, Google ADS danışmanlığı en alakalı şekilde sunulması ve profesyonel olarak takip edilmesi, işletmenize hem marka bilinirliği, hem de satış anlamında büyük katkı sağlayacaktır. Ayrıca reklamlarınızı profesyonel bir şekilde yapılandırın takip ederek alacağınız geri bildirimler sayesinde, aldığınız bilgiler ve potansiyel müşterilerinizin tercihleri ile içeriklerinizi ve reklamlarınızı geliştirme imkânı sunar.

Google’ın ADS Danışmanı Kimdir?

Google ADS Danışmanları, bu reklamları kurma ve optimize etme konusunda bilgi ve deneyime sahiptir, işletmelerin doğru reklam türleriyle olumlu geri bildirim almasını sağlar, Google ADS danışmanlığı bu da reklamın işlevselliğini artırabilir ve reklamın ne yapmaya çalıştığını tam olarak okuyabilir.

Herkes Google ADS danışmanı Olabilir mi?

Öne çıkan reklamlar ve konular ilginizi çekiyorsa, araştırma ve takip etme zamanınız varsa ve daha da önemlisi katılmak için yeterli zamanınız varsa kendi reklamlarınızı izleyebilirsiniz. Ancak reklamları okumak, bütçeyi nasıl optimize edeceğinizi bilmek ve aynı getiriyi sağlayan reklamlara daha az harcama yapmak, emek ve deneyim ile doğru orantılı olduğu için bir uzmandan ziyade ilgiden bahsetmek daha doğru olur.

ADS Danışmanlık Hangi Hizmetleri İçerir?

Google ADS, sektörde uygun ve akıllıca kullanıldığında iyi bir reklam yatırımıdır. Google ADS danışmanlığı veya uzmanı olan birinin reklam hizmeti verirken hangi adımları izlediğini, takip sürecinde neleri kontrol ettiğini ve reklamlarını nasıl optimize edileceği birçok kişinin merak konusu olmaktadır.

Google Reklam Verme

Google ADS reklam optimizasyonu ve kurulum hizmeti sunarken, tüm reklam verenleri kendi işiniz gibi görmek ve buna göre yönetmek gerekir. Bütçeniz ister yüksek ister düşük olsun, amaç her zaman doğru tıklamaları almak, Google ADS danışmanlığı doğru kişilere ulaşmak ve doğru müşteri adaylarına ulaşmak ve işinizi karlı hale getirmektir. Tabii bu süreçte firmadan alınan geri dönüşler de çok değerlidir Her durumu birlikte değerlendirilir ve mükemmel bir optimizasyon süreci hedeflenir

Google Reklam

 İster bir işletme web sitesi, isterse bir e-ticaret sitesi teması olsun, doğru reklamları yüklemek çok önemlidir. Doğru kelimeleri belirlemek, arama hacmini ve kelime rekabetini ölçmek, Google ADS danışmanlığı konuyla alakalı ve arama yapanların reklamlara tıklamasını sağlayacak başlıklar ve eklentiler kullanmak buna yakın konulardan bazıları.

Kullanıcının dikkatini çekerken başka bir beklenti oluşturmamaya da özen gösterilir, yani ziyaretçinin tıkladığında geleceği sayfa, şirketin sunduğu hizmet ve fırsatlar belirli başlıklar altında yer almalı, bu yüzden ziyaretçinin nasılsa ulaşacağı şey. Tıkladıklarında bekledikleri şeydir. Anahtar kelimeleri tanımlarken kelime eşleme türlerinin doğru kullanımı da bir uzmanlık konusudur. Daha fazla tıklama almak için geniş eşlemeyi kullanmak yaygın bir hatadır ve kelime takibi yapılmazsa çok pahalıya mal olur.

Google Reklam Ajansı

Doğru kampanya ve reklamları oluştururken kelime kalitesi puanı kadar doğru kelimeleri belirlemek de çok dikkat edilmesi gereken bir konu. Kelimenin Kalite Puanı ortalamanın üzerinde olduğundan, en büyük maliyet tıklama optimizasyon araçlarından biri olacaktır. Bu yüzden reklam ajansı olarak reklam verenlere arama ağı reklamlarına ek olarak, işletmenizin sektörü veya reklam amacı için ne tür reklamların uygun olduğu konusunda da önerilerde bulunulur. Görüntülü reklam kampanyaları için ilgi çekici görseller oluşturmak ve video reklam kampanyaları için göz alıcı videolar kullanmak çok önemlidir. Şirketin vizyonu doğrultusunda oluşturduğu video ve görseller bu tür reklamlar için kullanılabilir.

Tıklamaların Maliyetini İzleme

Reklamın yüklenmesinden sonraki birkaç gün, en çok izlenen ve doğru analizlerin önemli olduğu dönemdir. Reklam verenin sitesindeki reklamlar, ilk izlenimlerini ve tıklamalarını almaya başlıyor ve bu, getirdiği müşterilere göz kulak olmak için iyi bir zaman. Ziyaretçilerin arama yaparak reklamlara nasıl ulaştığı, Google ADS danışmanlığı tıkladıktan sonra web sitesinde nasıl tepki verdiği, işletmeyle iletişim kurma eğilimi, aradığını bulma eğilimi, zaman gibi birçok faktör nedeniyle sitede geçirilen süre boyunca, reklam için bir rehber olarak süreklilik, bu süreçte reklam veren ile iletişim halinde kalarak optimizasyon önlemlerini uygulamaya başlanır.

Benzer şekilde, yerleşik bir reklamı yönetme süreciyle sık sık karşılaşılaşılır. Bir reklam kurulmuş, bir süredir yayındaysa, harcıyor, ancak istenen getiriyi sağlayamıyorsa, bu reklamı optimize etmek için kurulum sırasında yapılan hataları düzeltmenin zamanı geldi ve Devam eden reklam izleme, reklamın daha doğru bir şekilde optimize edilmesini sağlayacaktır. Günlük tıklama maliyetini ve kelime başına harcanan tutarı kontrol ederek, geri dönüşünü doğru bir analizle desteklenir ve reklamda görünüp görünmeyeceğine karar verilir.

Google ADS Reklam Verme

Reklam verirken hedef kitle önemlidir. Ticari hizmet sektörlerinde hedef kitle aynı değildir ve ürün satan e-ticaret siteleri ve satın alma güçleri aynı yolu izlememektedir. Hedef kitlenin doğru bir şekilde belirlenebilmesi için, Google ADS danışmanlığı bir reklam verenin ürün veya hizmetinin ve onları reklama yönlendiren faktörlerin iyi değerlendirilmesi gerekir.

İlgili ürün veya hizmetleri beğenme olasılığı olan kullanıcılar yaş, cinsiyet,  bölge, kullanım alışkanlıkları ve daha birçok kritere göre değerlendirilerek doğru kitleler hedeflenmeli ve bu kitlelerdeki her potansiyel Erişim, olumlu ve olumsuz yönleri dikkate alınarak optimize edilebilir. Reklam sırasında kullanıcı deneyimidir. Özellikle reklam tıklamalarında misafir hareketleri doğru bir şekilde izlenmeli ve çıkan verilere göre gerekirse yeniden sıralanmalıdır. Google ADS danışmanlığı için firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

Uzmanlık Alanlarımız

HTML/CSS
WordPress
Shopify
iOS
Android
Figma
Zeplin
Ticimax
İdeasoft
tsoft

Diğer Hizmetlerimiz

Hemen Teklif Alın

  Referanslarımız

  Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress
  SEO
  WEB TASARIM

  Trojen Bulut Çözümleri

  2022
  SEO
  WEB TASARIM

  Tuacco

  2022
  ×