Web Tasarım

Web tasarım, grafik tasarım ortamı ile birbirine karşı yakın ilişkisi bulunan bir konu olarak değerlendirmek amacıyla ele alınabilir. Fakat her ikisi de kendi içerisinde farklı birer alan olarak çok kapsamlı bir içeriği temsil eder. Web tasarım nedir? Şeklinde sorulduğu zaman özetle birey ve şirketlerin dijital ortamda gösterilen yüzü şeklinde cevap verilebilir. Özellikle son yıllarda web sitelerinin önemi daha da artmaktadır.

Web Tasarımı Ne İşe Yarar?

Web tasarım dendiğinde asıl amaçlanan olay, web sitesini ziyaret eden bireylere ve web sitesini kuran kişiye yani o web sitesinin sahibine yani aslında her iki tarafa da karşılıklı yarar sağlayacak olan bir platformun oluşturularak ortaya konulmasıdır.

Web Tasarımını Öğrenmek Gerekli Midir?

Bundan yıllar önce bir konu hakkında araştırma yapma amacı güdüyorsak aynı amacı günümüzde de kullanıyoruz ve sonucu olan bilgiyi öğrenmeden peşini bırakmak pek de mümkün olmuyor. Aslında geçmişten günümüze ne aklımızı kurcalayan sorular değişti ne de o soruların peşine düşme amaçlarımız. Değişen tek şey bizim o bilgiye ya da bilgilere ulaşmak için kullandığımız yöntemler gittiğimiz yollar oluyor.

Günümüzde ise sayfalarca ansiklopedi yerine mini bir teknolojik aletin içerisinde bulundurduğu uçsuz bucaksız bilgiler yeterli olabiliyor. Değişen tek şey mekân oluyor, zamana ayak uydurmak gerekiyor. Zamanın getirdiği şartları göz önüne almak gerekiyor ve eğer ki birey hem sosyal alanda hem de iş hayatında başarıyı amaç ediniyorsa web tasarım da onun için önemli bir araç olmalıdır ki bu amacı olan şeyi gerçekleştirebilsin.

Web Tasarımının Günümüzdeki Yeri Nedir?

Her geçen gün teknoloji hayatımızda bulunan yerini arttırmakta ve yaşama tutunabilmek için teknolojiyle olabildiğince barışık olunmalıdır. Teknolojiye o kadar hakim olursa ki eğer tüm geçim kaynağını bile karşılayabilecek seviyeye gelmiş olur. Eğer elinizde bulunan teknolojiyi doğru kullanmayı bilirseniz hem maddi hem manevi size getirecek olduğu şeyler çok olur. Web tasarım da size bu kazançları sağlayacak etkenlerden bir tanesidir. Eğer alanınızı öne çıkarmak için web tasarımı olayını kullanırsanız size oldukça ileriye taşıyacaktır.

Web Tasarımı Ne Gibi Alanlarda Kullanılabilir?

İster bir yemek tarifi için ister kurmaya hazırlandığınız bir şirket için isterseniz çizimlerinizi paylaşmanız için kullanabilirsiniz. Ayrıca dilerseniz çektiğiniz fotoğrafları yayımlamak için ister özel muayenehanenizin randevularını vermek için bir sistem kurmak için gibi daha birçok alanda kullanma amacıyla bir web tasarım ile oluşturulan bir web sitesine ihtiyacınız olabilir.

Web Tasarım

Bir araştırma yapma isteği yalnızca bir konu hakkında bulunan bilgiler ya da görüşler hakkında olmayabilir. Bazen de yalnızca bir ürün hakkında o ürünün bulunduğu kurumlar hakkında ya da sadece bir şirket üzerine de merak uyandıran sorular şeklinde araştırma yapılabilir. Web sitesinin arama motorlarında erişilebilirliğini aktif hale getiren web tasarım, yüzey hatları ile birey ve şirketleri, ürünleri ve hizmetleri anlatan tanıtan grafik görsellerinin ve yazıların bir araya getirilerek oluşturulduğu kalite taşıyan bir çalışmadır.

Web Sitesi Tasarımını Herkes Yapabilir mi?

Web tasarım yapmak için buna ihtiyacınızın olması ve bu konu hakkında biraz bilgi sahibi olmanız yapmanız için yeterli olan etkenlerdir. Yani mesela seçtiğiniz bir konu hakkında web sitesi kurmak istiyorsunuz ve nasıl kuracaksınız işte o zaman ihtiyacınız olan temel etkenler bulunmakta. Web sitesi tasarımını yapmak için öncelikle bir web sitesi kurmayı onu işlemesini sağlamayı bilmeniz gerekir.

Web Site Tasarımı

Site kurmak için gerekenler şu şekilde sıralanabilir; Temel bilgisayar okuryazarlığı aslında her noktada temel bilmek şart örneğin Temel HTML, CSS, JavaScript bilgisi gibi birkaç temel bilgi daha gerekli. Alan Adı (Domain), Barındırma Hizmeti (Hosting), İçerik Yönetim Sistemi (CMS), FTP İstemcisi, Resim düzenleme yazılımı gibi şeylerde sizin işinizi kolaylaştıracak bilgi şeklinde düşünülebilir. Web tasarım yapabilmek adına Site kurmak için atacağınız gerçekleştireceğiniz adımlarda zorlanmamak istiyorsanız temel bilgisayar becerileri şart olarak düşünülmeli.

Herkes Bir Web Tasarımcı Olabilir mi?

Web tasarım günümüzde öylesine kolay bir hale dönüştü ki dileyen herkes online dersler ile kendi alanında bir web tasarımla web sitesi kurabilir. Sanal yapı bu gibi şeyler için birçok program üreterek insanların işini kolaylaştırıyor daha çok teşvik ediyor aslında. Web standartlarını web ana kurallarını da öğrendikten sonra işiniz bir hayli kolay görünüyor.

Web Tasarımının Günümüzdeki Yeri Nedir?

Her geçen gün teknoloji hayatımızda bulunan yerini arttırmakta ve yaşama tutunabilmek için teknolojiyle olabildiğince barışık olunmalıdır. Teknolojiye o kadar hakim olursa ki eğer tüm geçim kaynağını bile karşılayabilecek seviyeye gelmiş olur. Eğer elinizde bulunan teknolojiyi doğru kullanmayı bilirseniz hem maddi hem manevi size getirecek olduğu şeyler çok olur. Web tasarım da size bu kazançları sağlayacak etkenlerden bir tanesidir. Eğer alanınızı öne çıkarmak için web tasarımı olayını kullanırsanız size oldukça ileriye taşıyacaktır.

Web Tasarım ve Kodlama

Web tasarım ve kodlama aslında bir bölümdür kimilerinin sırf hobi için kimilerinin ise meslek sahibi olabilmek için okuduğu bir bölüm. Web tasarımı ve kodlama önlisans programının amacı, Web tasarımı ve kodlama noktalarında ihtiyaç hissedilen nitelik sahibi insan temelini yetiştirmektir. Buna ek olarak, web tasarımı ve kodlama alanlarında şuanda çalışmakta olan bireylerin etkinlik ve verimlilik düzeylerini artıracak şekilde bilgi ve beceriler ile kaplanmalarını sağlamak da amaçlar arasındadır. Dileyen bölümünü okur dileyen ise birçok sitede bulunan derslerden yararlanır. Böylece geleceği için güzel bir adım atmış olur.

Web Tasarım Fiyatları

Günümüzde sanal dünya oldukça önem kazanmış ve maddiyatın en yüklü olduğu alan haline gelmiştir. Web tasarım alanı da bu şekildedir. Aslında iyi para vardır denilebilir üstelik birçok işe göre daha kolay ve konforlu da denebilir. Bu alanda fiyat değişkenlik gösterebilir ama eğer diğer firmalardan farklı bir şeyler ortaya koymayı başarıyorsanız çok daha fazlasını kazanırsınız. Özgün ve orijinal bir fikir oldukça değer kazanıyor bu noktada. Eğer sizde özel bir web tasarımı yapmak isterseniz firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

Uzmanlık Alanlarımız

HTML/CSS
WordPress
Shopify
iOS
Android
Figma
Zeplin
Ticimax
İdeasoft
tsoft

Diğer Hizmetlerimiz

Hemen Teklif Alın

  Referanslarımız

  Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress
  SEO
  WEB TASARIM

  Trojen Bulut Çözümleri

  2022
  SEO
  WEB TASARIM

  Tuacco

  2022
  ×